Jak se připravit do divadla?

Jaké šaty vybrat? Buďte sama sebou a zazáříte

Ať už se chystáte na operu, balet nebo na muzikál, vždy je dobré zvolit oděv, který bude nejen pohodlný, ale také elegantní a stylový.

První možností jsou klasické večerní šaty. Ty jsou vždy spolehlivou volbou, když chcete vypadat nádherně a žensky. Zkuste něco ve střihu A, který je univerzální a vhodný pro většinu postav. Pokud chcete být ještě více tradiční, zvolte šaty s delší sukní a vysokým výstřihem.

Druhou možností jsou smokingové kostýmy. Ty jsou ideální pro ženy, které chtějí vypadat elegantně a zároveň originálně. Smokingové kostýmy jsou skvělou volbou pro divadlo, a to zejména pro muzikály nebo komedie. Můžete si vybrat mezi klasickým smokingem v tmavé barvě nebo si pohrát s barevností a zvolit například růžový nebo modrý kostýmek.

Třetí možností jsou šaty s výraznými vzory. Pokud chcete být v divadle opravdu vidět, zkuste šaty s geometrickými nebo květinovými vzory. Ty jsou skvělou volbou pro mladší ženy, které chtějí být nejen elegantní, ale také moderní a svěží.

Nezapomeňte na doplňky

Ať už se rozhodnete pro kterékoliv ze zmíněných šatů, nezapomeňte na doplňky. Ideální jsou vysoké podpatky, které vám dodají výšku a ženskost, ale zároveň si zkuste vybrat pohodlné boty, abyste se v divadle cítila komfortně.

Dále nezapomeňte na kabelku a šperky, které dodají vašemu outfitu finální dotek elegance. Pro kabelku je vhodné zvolit něco malého a elegantního, například klasickou kloubovou kabelku nebo malý kufřík. Co se týče šperků, vyberte spíše něco nenápadného, ale zároveň výrazného, jako jsou například zlaté náušnice nebo diamantové prsteny.

Outfitem to nekončí, doplňte znalosti

Krásná už jste. Co dál? Přihoďte také potřebné znalosti, kterými okouzlíte svůj doprovod. Máte svoji oblíbenou hru? Víte, které hry patří ty nejznámější? Vybavte se novými informacemi. Připravili jsme pro vás výčet pěti zajímavých počinů historie, které se hrají i dnes.

  1. Hamlet – slavná divadelní hra od Williama Shakespeara, která je považována za jednu z nejlepších divadelních her vůbec.
  2. Don Giovanni – operní dílo od Wolfganga Amadea Mozarta, které je považováno za jedno z nejlepších operních děl vůbec.
  3. Romeo a Julie – další slavná divadelní hra od Williama Shakespeara, která je považována za jednu z nejznámějších a nejmilovanějších lásek v dějinách divadla.
  4. Bídníci – muzikál od Claudea-Michela Schönberga a Alaina Boublila, který je považován za jeden z nejúspěšnějších muzikálů vůbec. Předlohu napsal Victor Hugo.
  5. Mamma Mia! – další úspěšný muzikál, který se inspiruje skladbami skupiny ABBA. Tento muzikál je považován za jeden z nejpopulárnějších vůbec a byl přeložen do mnoha jazyků po celém světě.

Kam dál? Přečtěte si náš článek 5 tipů na zdravou snídani nebo se podívejte, kam za památkami v největších městech Česka.

Fotografie