Do jakých zemí vyrazit v zimě za teplem?

Volba je jen na vás

Nelze vyjmenovat třeba pouhých pět zemí, do kterých se vyplatí v zimě vyrazit a kde si můžete užít úžasnou dovolenou na pláži, cestovat, poznávat novou kulturu a přijet odtud plní zážitků a nabití energií. Takových lokací je totiž nespočet a musíte si sami vybrat tu, která nejlépe odpovídá vašim představám o kvalitní a plnohodnotné dovolené. Přesto vám poradíme pár těch nejoblíbenějších.

Thajsko

Exotické Thajsko se leckomu může zdát nejen daleko, ale i kulturně přespříliš odlišné. Existuje ovšem početná skupina cestovatelů, kteří si Thajsko na první pohled zamilovali a rádi se tam vracejí. Tato země ležící v jihovýchodní Asii totiž nabízí nejen teplo a exotiku, ale i krásné pláže, výborné jídlo a velmi vstřícné lidi.

Nelze také opomenout tamní bohatou historii a specifickou, ale v mnoha ohledech půvabnou kulturu. Pokud chcete vidět něco zajímavého, zamiřte rozhodně do Bangkoku nebo na trh Chatuchak, který se s těmi českými nedá v ničem srovnávat.

Mexiko

Poněkud kulturně bližší je pro Evropany Mexiko, které je další oblíbenou destinací. Ačkoliv se tam můžete klidně vydat i v létě, tak díky ideální poloze je to skvělé místo také pro zimní dovolenou – a i v tomto období je v Mexiku teplo, můžete se koupat a užívat si výlety za přírodou, památkami nebo historií. Pokud tam budete, určitě navštivte starodávné Mayské pyramidy v Cancúnu a jeho okolí, vydejte na plavbu po Karibském moři, užijte si místní jídlo a pití a pronikněte lépe do divoké mexické kultury.

Turecko

Stálicí mezi destinacemi pro zimní dovolenou je rozhodně Turecko. Jeho výhodou je, že leží těsně vedle Evropy (a malou částí do ní dokonce zasahuje), ale přitom je to pro nás dost cizokrajná země s úplně odlišnou kulturou. Je tam mnoho památek, lidé milují tamní velké bazary a vydat se můžete i na výlety po městech nebo na túry.

Co se týká koupání, tak Turecko je i proslaveným místem pro potápění a šnorchlování, i v zimě se mohou otužilejší jedinci koupat a navíc to tam není až tak drahé. Musíme samozřejmě zmínit i turecká národní a velmi chuťově pestrá jídla i tradiční nápoje, které by žádný návštěvník neměl minout bez ochutnání.

Egypt

Podobně oblíbenou lokalitou pro zimní výjezd za teplem je Egypt. V létě je tam značné horko, takže právě doba od podzimu do jara je pro pobyt v Egyptě jako stvořená. Pokud se vám bude Středozemní moře zdát příliš chladné, můžete času stráveného v Egyptě využít k cestování a poznávání starověkých památek.

Rozhodně byste neměli minout slavné pyramidy v Gíze, sfingu, staré chrámy a další. Je tam i řada zajímavých muzeí, navštívit můžete hlavní město Káhira, můžete si vyjet do pouště Sahara (třeba i na velbloudovi) a podívat se na obří řeku Nil. Ceny jsou tu pro turisty příznivé a zejména turistické resorty jsou luxusní.

Přečtěte si také Kam za památkami v největších městech Česka? nebo si přečtěte Jak se připravit do divadla?

Fotografie