Dovolená na podzim? Proč ne!

Dovolená v tuzemsku

Podzim nemusí být tak sychravý a plný plískanic, jak si často namlouváme. Podzim může být krásný, teplý, příjemný. Příkladem je letošní září, které připomínalo víc léto než přelom dvou ročních období. Takže pokud vám ještě zbývá pár dní volna, neváhejte a užijetsi svou podzimní dovolenou. V České republice je spousta míst, kam se dá vyrazit i v říjnu či listopadu a užít si to. Ubytování je levnější, nikde není přeplněno, hory jsou na podzim krásně zbarvené, případně můžete vyrazit za gurmánskými zážitky (třeba na jižní Moravu).

Dovolená v zahraničí

Na podzim se ale můžete vydat i na zahraniční dovolenou. A to nejen na tu poznávací a turistickou, ale vyjet si můžete klidně i k moři. V říjnu je Středozemní moře ještě příjemně teplé (není horké, ale není ani studené a otužilejším jedincům bude velmi příjemné). Toužíte-li po exotice, přeleťte ho a ubytujte se v severní Africe – Egypt, Maroko nebo Tunisko jsou k podzimnímu pobytu jako stvořené, protože už tam není takové vedro ani tolik turistů, ale můžete si přitom užívat všech výhod tamních letovisek (včetně koupání).

Exotická dovolená

Stejně tak můžete v tomto ročním období vyrazit i do vzdálenějších, exotičtějších zemí. Budete-li se pohybovat na územích kolem rovníku, rozhodně vám nebude zima. Užijete si tam na podzim počasí jako z příjemného léta. Můžete cestovat, poznávat nové kultury, ochutnávat místní speciality, vzdělávat se v muzeích a u památek, nebo zkoušet různé nové aktivity – třeba potápění, jachting a tak dále.

Hory na podzim

Máte pocit, že na hory na podzim nikdo nejezdí? Proč by tam také lidé jeli, když už tam není tak příjemně jako v létě, ale zároveň ještě nenapadl sníh? Ale přesně to je ten důvod – toto podzimní mezidobí leckoho láká mnohem víc než dvě hlavní horské sezóny. Můžete chodit na výlety a poznávat krásy hor. Na túře vám nebude vedro. V restauracích bude poloprázdno. Můžete houbařit. Můžete překročit hranice a navštívit vedlejší stát. Můžete si zkrátka užít jedinečnou podzimní dovolenou, která bude třeba i lepší než ta letní.

A díky školním podzimním prázdninám můžete na několik dní vyrazit i se svými ratolestmi, ukázat jim krásy Česka – a v případě cesty letadlem do evropských států si i s dětmi můžete užít zahraniční dovolenou v délce podzimních prázdnin. Což bude jistě ohromný zážitek. Tak proč to nevyzkoušet a neužít si volno?

Přečtěte si také České hory aneb Kde strávit dovolenou v tuzemsku nebo Rostlinná mléka a jak se v nich vyznat.

Fotografie