V čem vyrazit v létě do společnosti?

Letní párty

Obléct se na letní párty není až tak složité. Naopak, v zimě musíte řešit, jakou bundu si vzít, jestli brát i svetřík, zda to zvládnete v lodičkách nebo si vezmete na cestu kozačky... Párty v létě je jednodušší v tom, že se obléknete nalehko a ve stejném oděvu můžete zůstat celou noc. A to ať už je párty v klubu nebo venku. Stačí vám minisukně a top, případně minišaty či krátké šaty. Muži si zase obvykle vystačí s tričkem a kraťasy. Co se týká bot, můžete si vzít jakoukoliv „párty obuv“, která vám bude pohodlná, v níž vydržíte být celou noc a která vám bude ladit k outfitu.

Oficiální oslava

Ale co když to není jen běžná párty, kde jde jen o nekonečnou „pařbu“, proudy alkoholu a nezávaznou zábavu? Co když jste pozvaní na svatbu, na křtiny, na oslavu narozenin svého nadřízeného? V tom případě je třeba volit oblečení dle typu události, podle počasí (takže byste už několik dní předem měli detailně sledovat předpověď počasí) a dle místa konání. Pokud na pozvánce nebyl uveden dress code, je volba na vás, ale nikdy byste se neměli snažit vyčnívat a přebíjet svým oděvem oblečení hostitelů.

Muži by měli mít společenské kalhoty, polobotky a košili. Pokud není událost až tak oficiální, ani nepotřebují sako. Ostatně, v létě je sako často spíš za trest. Co se týká žen, ty mohou volit polodlouhé šaty, ideálně v délce ke kolenům. Alternativou je sukně ke kolenům a halenka. Kratší sukni si neberte, mini by se nemusela setkat s pochopením.

Materiály oděvů

V létě je důležité hlavně zvolit správný materiál oděvu. Volte vzdušnější, volnější a prodyšné materiály, které vám dodají pocit volnosti, nebudete se v nich tolik potit, pokožka bude moci volně dýchat. Těžké oděvy vám budou na obtíž. Pokud je to možné s ohledem na danou událost, můžete volit i kožený oděv, protože tento přírodní materiál dokáže i v létě příjemně chladit.

I co se týká bot, volte materiály, v nichž mohou nohy volně dýchat – zapařené, zpocené nohy jsou totiž něčím, co pak doma po zutí bot rozhodně cítit nechcete. Ženy to mají snazší, protože páskové sandálky, střevíčky a další společenské boty jsou vhodné v podstatě na jakoukoliv událost. Muži ale leckdy nemají možnost vyrazit si v sandálech, proto jsou pro ně správně vybrané boty velmi důležité. Kožené polobotky mohou posloužit velmi dobře, případně volte boty s průduchy. Vhodné je také aplikovat do bot s předstihem speciální spreje, které působí proti zápachu.

Přečtěte si také České hory aneb Kde strávit dovolenou v tuzemsku nebo Do jakých zemí vyrazit v zimě za teplem?

Fotografie